Firemní kultura

Důraz klademe především na profesionalitu, která je vyžadována od všech napříč celou firmou. Ať už od kolegů, kteří pracují z kanceláře a se zákazníky komunikují hlavně na dálku přes e-maily, tak od obchodních zástupců, kteří firmu reprezentují, stejně jako od servisních techniků nebo řidičů a školitelů, kteří našim klientům poskytují služby, opravy či servis plošin.

Ačkoliv jsme společně s dalšími 17 zeměmi součástí mezinárodního mateco holdingu, držíme si jednoduchou strukturu a stále u nás funguje politika otevřených dveří a spíše neformální a přátelská kultura.

Zaměstnanci firmy věří v týmovou spolupráci, a i když se firma snaží být inovativní, přibývá systémů a programů, které potřebujeme pro svou práci, nezapomínáme, že mluvit spolu také můžeme osobně. A děláme to rádi.

A jak to vidí naší zaměstnanci?

Lenka Kratochvílová

„ V naší společnosti STATECH-mateco pořád platí, že s poctivostí nejdál dojdeš. Oceňují se v ní dobré nápady a myšlenky, samozřejmostí je týmová práce. Vedení dokáže zaměstnancům ochotně naslouchat, díky lidskému přístupu není nic nemožné. Pracovní náplň se mi každým rokem trochu mění, takže získávám nové zkušenosti a znalosti. Když vidíte, že tvrdá práce má smysl, přináší vám to radost. “

Vedoucí koordinátorek pronájmu

Jaroslav Bursík

„ Vnímavé vedení, lidský přístup, příjemné pracovní prostředí, dobrý tým lidí ­– to je společnost STATECH-mateco, která drží krok s dobou a technikou. Práce mě každým rokem obohacuje o nové zkušenosti a znalosti, které mohu předávat dál. “

Řidič

Barbora Auředníková

„ Lidský přístup kolegů i nadřízených má ve firmě STATECH tradici. Kdykoliv potřebuji pomoct, nikdo se neotočí zády a vždy rád pomůže. Práce v dobrém kolektivu a příjemném prostředí mě naplňuje. V osobním rozvoji mi hodně pomohly kurzy angličtiny, které firma nabízí. Cítím se díky nim sebevědomější, ulehčuje mi to komunikaci se zákazníky nebo zahraničními kolegy. “

Specialistka prodeje

Pavel Foltýn

„ Ať už pracujete na jakékoliv pozici, společnost STATECH vám dává najevo, že jí na vás záleží, a že bez vašeho přispění, by nebyla jedničkou na trhu v pronájmu a servisu pracovních plošin. Nebojí se investovat do nových technologií, které snižují administrativní zátěž a zvyšují efektivitu práce. Zaměstnancům poskytuje to nejlepší možné vybavení, které jim usnadňuje práci. Zároveň jim naslouchá a nebojí se investovat do jejich profesního růstu a vzdělávání. “

Provozní ředitel servisu

Pracovní podmínky

O své zaměstnance se snažíme pečovat a vzhledem k povaze naší práce je pro nás na prvním místě bezpečnost. Dohlížíme tedy pečlivě na to, aby všechny naše stroje byly v pořádku a nepřesluhovaly. Zároveň také dbáme o to, aby naši servisní technici přistupovali k obsluze strojů zodpovědně, měli správné vybavení a dobré podmínky na pracovišti.

Máme jednosměnný provoz s pracovní dobou od 7:00 do 15:30, abychom byli našim zákazníkům co nejdříve k dispozici. Zároveň je příjemné končit včas a mít dostatek času pro sebe i rodinu.

Jediné open space, které u nás najdete, jsou servisní haly a plochy, kde parkujeme naše modré krasavice. Nejvíce lidí v jedné kanceláři najdete na dispečinku a nejmenší kanceláří jsou kabiny našich řidičů. Největší pobočkou je centrála v Dolních Beřkovicích, kde je nás lehce přes 60. Na ostatních pobočkách můžete potkat od 2 do 17 zaměstnanců.

Podporujeme odborné i jazykové vzdělávání, aby se naši zaměstnanci mohli profesně rozvíjet a cítili se sebevědoměji.

Pracovní uplatnění

To, co jsme a na co můžeme být hrdí, to jsme díky našim zaměstnancům. Jejich kvalita, odbornost a radost z práce dělá z firmy STATECH jedničku na českém trhu.

Proto si dáváme při výběru našich budoucích kolegů velmi záležet, aby se nám i nadále dařilo držet laťku, kterou jsme si nastavili.

Profesionalita, zkušenosti, pracovitost, poctivost, loajalita, chuť učit se a smysl pro humor jsou základní předpoklady pro úspěch ve firmě STATECH.

Uplatnění nabízíme v celkem 8 krajích celé České republiky především v následujících oborech:

  • Obchod
  • Servis
  • Doprava
  • Dispečink
  • Účetnictví
  • Administrativní podpora a koordinace
  • Marketing
  • IT

Konkrétní aktuálně otevřené pracovní pozice najdete na stránce Volná pracovní místa.